Nacionalni preventivni programi

Dana 26. ožujka 2025. godine u Coworking centru Panora predstavnici Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo održali su sastanak sa liječnicima opće obiteljske medicine a vezano za Nacionalne preventivne programe – kako ih pravilno provoditi i postoje li poteškoće u provođenju istih.

Nacionalni preventivni programi potiču svijest o važnosti preventivnog djelovanja, pridonose značajnom poboljšanju zdravstvenog stanja pacijenta te potiču odgovornost prema vlastitom zdravlju.

Rezultati provođenja Programa potvrđuju potrebe za takvim pregledima jer su se kod velikog broja pacijenata pojavili zdravstveni problemi za koje pacijenti nisu ni znali.

Važno je napomenuti da Požeško-slavonska županija ima najbolji rezultat u Hrvatskoj u provođenju Programa sa visokim postotkom sudjelovanja ambulanti u provođenju istih (60 -70 %) te odazivom pacijenata u sudjelovanju.