Projektom „Dom zdravlja – centar zdravlja“ unaprijediti će se kvaliteta pružanja primarne zdravstvene zaštite na području Požeško-slavonske županije. Infrastrukturnim radovima i novom opremom zdravstvenim radnicima će se osigurati primjereni uvjeti rada a pacijentima pružiti adekvatna primarna zdravstvena zaštita, također će se aktivnostima promicanja horizontalnih politika (pločama na Braillovom pismu te edukaciji o promicanju ravnopravnosti i nediskriminaciji) doprinijeti jednakim mogućnostima i pristupačnosti zdravstvenih usluga za sve stanovnike na području Požeško-slavonske županije.

Projekt obuhvaća nabavku 56 vrsta odnosno 278 komada opreme za ordinacije primarne zdravstvene zaštite (opću/obiteljsku medicinu, pedijatriju, dentalnu medicinu i ginekologiju) za Dom zdravlja Požeško slavonske županije i 6 koncesionara primarne zdravstvene zaštite u Požeško-slavonskoj županiji. Projekt također obuhvaća manje infrastrukturne zahvate rekonstrukcije/adaptacije na 6 zgrada Doma zdravlja Požeško-slavonske županije (Velika, Lipik, Pakrac, Požega – Matije Gupca, Požega – Industrijska i Požega – Vukovarska).

pdfprojekt dom zdravlja-centar zdravlja