POŽEGA "Nakon gotovo 20 godina Požega ima ambulantu za oralnu kirurgiju. Prije pet godina Franjo Lucić kao saborski je zastupnik pomogao da dobijemo tu specijalizaciju dok je Požeško-slavonska županija dala 600 tisuća kuna za opremanje", rekao je ravnatelj Doma zdravlja Požeško-slavonske županije Darko Puljašić tijekom obilaska ambulante oralne kirurgije koja je otvorena u zgradi Domu zdravlja u Ulici Matije Gupca.

Župan Alojz Tomašević dodao je da je cilj podići standard stanovnika i ravnomjerno razvijati cijelu županiju.

- Bilo je svakakvih prijedloga za ovaj Dom zdravlja, poput onoga da se ukine i stavi pod državnu ingerenciju. Na najbolji smo mogući način pokazali da znamo raditi i popravili smo financijsko stanje Doma zdravlja. Očekujemo povratak ljudi koji su na specijalizaciji što će biti za dobrobit svih naših ljudi koji će imati bolji standard u našem Domu zdravlja. Specijalizacija jednog od njih košta oko 100 tisuća eura- dodao je Franjo Lucić, saborski zastupnik.

- Građani Požege od sada više ne moraju ići u Slavonski Brod, Osijek i Zagreb. Naš se rad bazira na kirurškom liječenju, kompliciranim vađenjima zuba, a velika je pozornost na rizičnim pacijentima. U budućnosti ćemo raditi i liječenje osoba s posebnim potrebama. U druge je gradove do sada odlazio velik broj pacijenata jer posla je već sada puno i svakodnevno pristižu u sve većem broju. Sve usluge oralne kirurgije pokriva HZZO, radimo i implantologiju, no na vlastiti trošak pacijenata - pojasnila je dr. Ivana Botički.

- Vjerujem da će za oko tri godine u Domu zdravlja biti poliklinika s ortodontom, oralnim kirurgom, paradontologom i dva stomatologa plus ortopan. To nam je dugoročni plan - rekao je ravnatelj Puljašić.

Dodao je da je financijska situacija u Domu zdravlja puno bolja nego prije dvije godine kada je dubioza bila 5,5 milijuna kuna.

- Preostalo je još milijun kuna dugovanja s tim da smo oko 900 tisuća kuna platili za presudu iz prijašnjeg razdoblja. U prvih devet mjeseci imamo oko 600 tisuća kuna više prihoda od rashoda. Uz pomoć Požeško-slavonske županije u krovište u Brestovcu uložili smo 90 tisuća kuna, u zgradu u Kaptolu 180 tisuća kuna, u Pakracu 450 tisuća kuna, a trenutačno su u tijeku radovi na zgradi u Pleternici gdje se radi rekonstrukcija grijanja - dodao je.